Videa

Embedded thumbnail for Pilot zemřel po srážce dvou cvičných stíhaček v Indii
Dvojice cvičných letounů BAE Hawk se srazila při cvičení poblíž letecké základny Yelahanka u města Bengaluru (Bangalore, česky Bengalúr). Jeden z pilotů akrobatického týmu bohužel zemřel.
Embedded thumbnail for Restaurované Messerschmitt Me 262 a Focke-Wolf FW 190 v akci
Čtyři roky staré video z akce Canadian Wartime Heritage Airshow představuje v akci dvě restaurované německé stíhačky z druhé světové války. Proudovou stíhačku Me 262 Schwalbe a jednu z nejlepších stíhaček té doby, Focke-Wulf Fw 190.
Embedded thumbnail for Na dětském dni v Thajsku se zřítil Gripen
Ke tragické události došlo v sobotu v Thajsku. Na oslavě dne dětí se zřítil stíhací letoun JAS 39 Gripen. Nikdo z diváků nebyl zraněn, pilot stíhačky však zahynul.
Embedded thumbnail for Prasklé lano při přistávání radarového letadla na USS Eisenhower
Jistě jste zaznamenali zprávy o prasklém lanu během přistávání radarového letounu E-2C Hawkeye na USS Eisenhower. K události došlo již v březnu tohoto roku. Před pár dny se objevilo video zachycující celý incident na letadlové lodi.
Embedded thumbnail for Vertikální start polského MiG-29 na RIAT15
Na akci Royal International Air Tatoo se předvedl MiG-29 polského letectva s ukázkou téměř vertikálního startu. Po rozjezdu a nabrání malé výšky vystřelil do nebe jako raketa.
Embedded thumbnail for V kokpitu nízko letícího Typhoonu přes Mach Loop
Výcviková lokalita Mach Loop (Machynlleth Loop) slouží pilotům RAF k nácviku nízkých průletů. Najdete ji v západní části Westu. Ostatně Mach Loop je součástí Low Flying Area LFA27, která pokrývá většinu Walesu. K výcviku jsou využívány letouny Tornado, Typhoon, Hawk a F-15E ze základny Lakenheath. Na videu se můžete podívat, jak vidí průlet přes Mach Loop sedící za pilotem.
Embedded thumbnail for Přelet letadel u příležitosti 75 let od Bitvy o Británii
Dnes je 75leté výročí Bitvy o Británii, významné události 2. světové války. Cílem mělo být zničení RAF, přerušení potravinového zásobování Velké Británie a způsobení co největších ztrát britskému vojenskému a zásobovacímu loďstvu.
Embedded thumbnail for Su-24 beze zbraní proletěl kolem americké lodi USS Ross
Jak upozornily Lidovky.cz, na YouTube se objevilo video zachycující průlet Su-24 okolo americké lodi v Černém moři. Ruský letoun demonstroval sílu.
Embedded thumbnail for Jsou stíhačky Lockheed Martin F-35 Lightning II připraveny do akce?
Spojené státy hodlají postavit téměř 2500 nových stíhaček F-35 v celkové ceně 391 miliard amerických dolarů. Měly by postupně nahradit flotilu stávajících F-16.
Embedded thumbnail for Gloster Meteor T7 WA591 na RIAT 20. července 2013
Ukázka startu a letu stíhačky Gloster Meteor na akci RIAT.

Stránky