Články a aktuality

Přijďte na výstavu Rytíři nebes o letcích Druhé světové války v RAF
Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně byla tento týden zahájena výstava věnovaná letcům Druhé světové války, kteří působili v RAF. Přestože veletrh již skončil, výstava běží dále.
Ample Strike 2016: Tornado, Su-22, MiG-21, B-52, AH-64 a řada dalších
Na cvičení Ample Strike, které se bude konat na začátku září v České republice, přiletí řada strojů pocházejících od téměř dvou desítek armád, které se tohoto cvičení leteckých návodčích, pozemních sil a posádek letounů zúčastní.
Testuje se Suchoj T-50 s podvěšenými modely raket
Rusko testuje dvě stíhačky Suchoj T-50 (PAK FA) podvěšenými s modely raket, konkrétně s klamnými raketami X-31, RVV-MD a RVV-SD.
UL–39 Albi, ultralehká stíhačka z ČVUT letos vzlétla
ČVUT dnes dostalo do vzduchu ultralehkou stíhačku UL-39 Albi. Nezachytí ji radar, má vlastnosti proudového letadla a navíc je to světový unikát.
Odveta: Francie bombardovala centrum IS Rakka
Francie včera večer provedla masivní bombardování cílů ve východosyrském městě Rakka, které slouží jako bašta extremistů z Islámského státu. Akce se zúčastnilo dvanáct letadel.
Letecké cvičení Ample Strike 2015 začíná
Dnešním dnem začíná společné letecké cvičení NATO pojmenované Ample Strike 2015. Hlavní část tohoto cvičení se odehraje v Sedleci u Náměště nad Oslavou, na 22. letecké základně vrtulníkového letectva, část pak i ve vojenském prostoru Libavá.
Další maďarský Gripen měl nehodu
Není to tak dlouho, co v Česku havaroval maďarský Gripen. Nyní měla problém další maďarská stíhačka – havarovala u Kecskemétu.
Vyšetřování požáru F-35A Lightning II z loňského roku skončilo
Air Education and Training Command amerického letectva zveřejnilo výsledky vyšetřování požáru stíhačky F-35A Lightning II, ke kterému došlo loni v létě.
Stíhačky ve světě v uplynulém týdnu
Společné nebe visegrádské čtyřky, Čína potřebuje ruské stíhačky a letectvo opět útočilo v Jemenu.
Masivní mimořádné prověrky ruského letectva a protivzdušné obrany
Ruský prezident Vladimir Putin uvedl do bojové pohotovosti ruské letectvo a protivzdušnou obranu v souvislosti s plánovaným vojenským cvičením.

Stránky